Niestety twoja wersja przeglądarki jest bardzo stara i nie potrafi poprawnie wyświetlić naszej strony.

Chcesz się szybko skontaktować? 999000998
23 marca 2018

Automatyka i telekomunikacja dla kolei

AUTOR:
TK Telekom Sp. z o.o., jako integrator usług teleinformatycznych na rynku kolejowym, zaprezentował ostatnie osiągnięcia i nowe możliwości w zakresie symulacji kolejowej podczas XV jubileuszowej konferencji „Telekomunikacja i Informatyka na Kolei” w Wiśle. Konferencja organizowana jest przez Polską Izbę Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei i należy do największych w Polsce wydarzeń, na którym spotykają się firmy telco i IT kooperujące z branżą kolejową.

W ciągu 3 dni (14-16 marca 2018 r.), nowe technologie informatyczne i telekomunikacyjne dla kolei były tematami dyskusji projektantów, producentów, usługodawców, inwestorów i przedstawicieli instytucji finansowych. To idealna platforma do wymiany informacji oraz nawiązania relacji biznesowych. Stąd obecność w jednym z paneli przedstawiciela TK Telekom Sp. z o.o. - Marcina Trzaski, Pełnomocnika Zarządu ds. rozwoju i projektów strategicznych. Cele konferencji, jakie zakładają sobie organizatorzy, tj. przybliżenie nowości telematycznych oraz dzielenie się doświadczeniami z dotychczas stosowanych rozwiązań, zostały osiągnięte również z punktu widzenia partnerów, takich jak TK Telekom.

Nowa perspektywa finansowa na 2018 r. to dla kolei szansa na wdrożenie nowych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych oraz szybką poprawę jakości świadczonych usług, a w konsekwencji - efektywności spółek kolejowych. Rok 2018 to przełomowy czas, w którym realizowane będą nowe projekty z zakresu informacji pasażerskiej, systemów sprzedaży biletów i integrowania ich z nowymi rozwiązaniami, dotyczącymi tworzenia wspólnego biletu kolejowego. Na rynek kolejowy coraz śmielej wkraczają techniki symulacji komputerowych, zarówno w zakresie tworzenia symulatorów pojazdów kolejowych jak i specjalistycznych poligonów szkoleniowych wykorzystujących techniki symulacji. Kolejnym projektem jest zabudowa Systemem GSM-R na liniach kolejowych w Polsce (o długości 13,6 tys. km) o wartości ponad 3 mld zł.

Wszystkie te projekty są szansą i wyzwaniem dla dostawcy takiego, jak TK Telekom Sp. z o.o., który od wielu lat czynnie uczestniczy w rozwoju teleinformatyki na kolei.

W dowód uznania i jako podziękowanie za 15 lat współpracy z Izbą Kolei oraz za stałe dążenie do integracji środowiska telco na rynku kolejowym, TK Telekom Sp. z o.o. zostało uhonorowane jubileuszową statuetką i okolicznościowym dyplomem.   

Choose your language
×

Umów kontakt

Uzyskaj fachową poradę naszych doradców, którzy dopasują ofertę do potrzeb Twojej firmy

×
Zgody dla formularzy
Zgody marketingowe
Zwiń
* zgoda obowiązkowa
W każdej chwili przysługuje Ci prawo do wycofania każdej z powyższych zgód, ale cofnięcie zgody nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie Twojej zgody przed jej wycofaniem.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Netia S.A. z siedzibą przy ul. Poleczki 13, 02-822 Warszawa, która współadministruje Twoimi danymi z innymi spółkami Grupy Netia S.A.: Internetia sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Poleczki 13, 02-822 Warszawa, TK Telekom spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Kijowskiej 10/12A, 03-743 Warszawa, zwanymi dalej „Współadministratorami”.

Pełna informacja o Administratorze Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach znajduje się tutaj: Polityka Prywatności

Czego możesz oczekiwać od rozmowy z konsultantem?

1
Ustalimy dostępność naszych usług w Twojej lokalizacji
2
Poznamy dokładnie potrzeby Twojej firmy
3
Zaproponujemy rozwiązania i rekomendacje specjalnie dla Ciebie