Niestety twoja wersja przeglądarki jest bardzo stara i nie potrafi poprawnie wyświetlić naszej strony.

Chcesz się szybko skontaktować? 999000998
28 marca 2019

Nowe rozwiązania do ochrony danych w ofercie Netii dla biznesu

AUTOR: Netia

Netia rozbudowała ofertę zaawansowanego backupu w chmurze – Netia Data Protection – o pakiety skrojone na potrzeby małych i średnich firm (MiŚP). Dodatkowo w ofercie pojawi się nowe rozwiązanie – Netia Data Safe – zapewniające bezpieczne przechowywanie i współdzielenie danych firmowych, dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii kryptograficznych gwarantującym poufność nawet przed dostawcą usługi i producentem oprogramowania szyfrującego.

- Awarie sprzętowe, problemy z oprogramowaniem, a także rosnąca skala cyberzagrożeń narażają firmy na ryzyko utraty danych firmowych. Bezpieczeństwo przechowywania i przetwarzania danych stanowią dzisiaj najważniejszy filar ciągłości działania biznesu. Zbliżający się Światowy Dzień Backupu (31 marca) to najlepsza okazja, aby przypomnieć, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie gromadzonych danych biznesowych. Netia stale rozwija ofertę rozwiązań, które pomagają ochronić klientów przed skutkami różnych negatywnych zdarzeń, począwszy od ataków hakerskich, nieumyślnych błędów pracowników, po nagłe zdarzenia losowe, jak kradzież urządzeń, pożary, czy zalania – powiedział Tomasz Orłowski, Kierownik Działu Marketingu Produktowego ICT w Netii.
 
Netia Data Safe to usługa typu secure cloud storage do bezpiecznego przechowywania, przesyłania i współdzielenia danych, która wykorzystuje unikalne w skali światowej oprogramowanie szyfrujące, stworzone przez firmę UseCrypt. Rozwiązanie to bazuje na innowacyjnej technologii szyfrowania HVKM (Hybrid Virtual Key Management), która polega na podziale prywatnego klucza szyfrującego na dwie odseparowane i przechowywane oddzielnie części. Pierwsza znajduje się na komputerze użytkownika, a druga przechowywana jest bezpiecznie na serwerze. W praktyce oznacza to, że nikt poza właścicielem pliku lub wskazanymi przez niego odbiorcami nie może odszyfrować danych. Producent oprogramowania czy administrator IT również nie mają takiej możliwości, ponieważ nie posiadają unikalnej połówki klucza.

Usługa skierowana jest do różnej wielkości podmiotów, w tym m.in. do szpitali i placówek medycznych, kancelarii prawnych i notarialnych, biur rachunkowych, zarządców nieruchomości, firm audytorskich, agencji pośrednictwa pracy i firm head-hunterskich. Rozwiązanie znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z koniecznością zabezpieczenia danych wrażliwych, wymagających szczególnej ochrony.
Netia Data Protection to zaawansowane rozwiązanie typu backup as a service, które umożliwia tworzenie i zarządzanie kopiami zapasowymi danych firmowych. W sytuacji awaryjnej utraty lub uszkodzenia danych, możliwe jest odzyskanie danych z komputerów osobistych, z aplikacji, baz danych, środowisk wirtualnych oraz systemów plików. Zabezpieczone w ten sposób kopie zapasowe przechowywane są na dedykowanej platformie usługowej w bezpiecznej chmurze Netii.

Rozwiązanie, które było dotąd skierowane głównie do dużych firm i korporacji, teraz jest dostępne również dla małych i średnich podmiotów o różnym profilu działalności w postaci dedykowanych pakietów.
 
 

Choose your language
×

Umów kontakt

Uzyskaj fachową poradę naszych doradców, którzy dopasują ofertę do potrzeb Twojej firmy

×
Zgody dla formularzy
Zgody marketingowe
Zwiń
* zgoda obowiązkowa
W każdej chwili przysługuje Ci prawo do wycofania każdej z powyższych zgód, ale cofnięcie zgody nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie Twojej zgody przed jej wycofaniem.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Netia S.A. z siedzibą przy ul. Poleczki 13, 02-822 Warszawa, która współadministruje Twoimi danymi z innymi spółkami Grupy Netia S.A.: Internetia sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Poleczki 13, 02-822 Warszawa, TK Telekom spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Kijowskiej 10/12A, 03-743 Warszawa, zwanymi dalej „Współadministratorami”.

Pełna informacja o Administratorze Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach znajduje się tutaj: Polityka Prywatności

Czego możesz oczekiwać od rozmowy z konsultantem?

1
Ustalimy dostępność naszych usług w Twojej lokalizacji
2
Poznamy dokładnie potrzeby Twojej firmy
3
Zaproponujemy rozwiązania i rekomendacje specjalnie dla Ciebie