Cloud Tunnel - chmura hybrydowa | Biznes Netia
Menu główne

Netia Cloud Tunnel

Połączenie chmur globalnych

Zyskaj szybki dostęp do chmur Amazon Web Services, Microsoft Azure czy Google Cloud i przesyłaj w nich bezpiecznie dane.

Bezpieczeństwo
Z Netia Cloud Tunnel zyskujesz gwarancję szybkiej i bezpiecznej transmisji danych z chmurami publicznymi typu Amazon Web Services, Microsoft Azure, Google Cloud i wieloma innymi.
Szybkość transmisji
Usługa Netia Cloud Tunnel umożliwia szybkie przesyłanie danych i może być świadczona dla zakresów przepływności od 50 Mb/s do nawet 100 Gb/s. Co więcej, zapewnia najniższe, przewidywalne i stabilne opóźnienia w aplikacjach działających w czasie rzeczywistym.
Niezawodność
Usługa Netia Cloud Tunnel jest realizowana w oparciu o stałe łącze internetowe, którego parametry są gwarantowane umową SLA. Zapewnia to firmom niezawodność i wysoką dostępność kluczowych aplikacji i systemów biznesowych.
Porozmawiaj z nami!
lub zadzwoń
+22 35 81 550
Szybki dostęp
do globalnych chmur publicznych
Stabilne łącze
w pełni odizolowane od Internetu
Zakres przepływności od 50 Mb/s do 100 Gb/s
obsługiwany w usłudze
Umowa SLA
gwarantująca parametry usługi
Możliwość integracji
chmury z firmowym serwerem
Najniższe i stabilne opóźnienia
w aplikacjach w czasie rzeczywistym

Bezpieczny i szybki dostęp do chmur globalnych

Netia Cloud Tunnel to bezpieczeństwo i poufność przesyłanych danych między środowiskami chmurowymi.

Masz pytania?
Umów kontakt
lub zadzwoń +48 22 35 81 550

Partnerzy

 

  • AWS
  • Google Cloud
  • Microsoft Azure
Porozmawiaj z nami!
lub zadzwoń
+22 35 81 550
  • Cloud Tunnel - chmura hybrydowa

    Przetwarzanie w chmurach nieustannie ewoluuje. Chmury hybrydowe to środowisko, które wykorzystuje usługi zarówno w chmurach prywatnych, jak i publicznych. Powstały, ponieważ firmy zdały sobie sprawę, że potrzebują wielu różnych rozwiązań w chmurze, aby zaspokoić różnorodne potrzeby biznesowe.

    Raport "Solar Winds' 2019" podaje, że 85% specjalistów IT twierdzi, że stosowanie chmury i/lub technologii hybrydowej jest jednym z 5 najważniejszych rozwiązań niezbędnych do rozwoju firmy w ciągu najbliższych 3-5 lat. W sumie można powiedzieć, że branża IT stawia na rozwiązania hybrydowe.
     

  • Czym jest chmura hybrydowa?

    Pierwotnie istniały dwa podstawowe modele chmur: publiczna i prywatna. Jednak większość firm korzysta obecnie z kombinacji prywatnych zasobów przechowywanych w centrach danych i chmurach prywatnych oraz usług publicznych. Niektóre usługi dostępne w tych środowiskach wykorzystują wspólne zasoby i w takim wypadku mówimy o chmurze hybrydowej.

    Chmura hybrydowa nie jest produktem ani miejscem. Jest to podejście do przetwarzania w chmurze, które obejmuje połączenie środowiska prywatnego oraz chmur publicznych. Chmura hybrydowa pozwala wybrać usługi, które będą realizowane w jednym ze środowisk, a także przenosić te usługi, wraz ze zmianą potrzeb biznesowych i technologicznych.

    Chmura hybrydowa jest idealnym połączeniem chmury prywatnej i usług opartych na chmurze publicznej wraz z zarządzaniem tymi usługami. Jest to czasami niezbędne, ze względu na rosnące obciążenie pracą, a także ze względu na różnorodne korzyści związane z optymalizacją kosztów lub z dostępem do dużej mocy obliczeniowej. Chmura hybrydowa zapewnia również firmom wyższy poziom elastyczności i różnorodne możliwości.

    Chmura hybrydowa obejmuje zazwyczaj:
    • publiczną platformę IaaS (infrastruktura jako usługa), taką jak Amazon Web Services, Microsoft Azure lub Google Cloud Platform,
    • firmową lub hostowaną chmurę prywatną,
    • stałe, szybkie połączenie sieciowe między tymi dwoma środowiskami.
  • Zalety chmury hybrydowej

    Przetwarzanie hybrydowe, jak sama nazwa wskazuje, łączy chmury publiczne i prywatne. Przetwarzanie hybrydowe pozwala na to, że pomimo iż chmury są odrębne, to dane i aplikacje mogą być współużytkowane. Takie podejście oferuje kilka korzyści, w tym:
     

    Bezpieczeństwo i szybki dostęp do usług

    Bardziej wrażliwe dane można przechowywać w chmurze prywatnej, co pozwala uniknąć luk w zabezpieczeniach związanych z publicznie dostępnymi opcjami. Jeszcze większe bezpieczeństwo zapewnia przechowywanie danych w wielu chmurach prywatnych. Dzięki temu, w przypadku naruszenia bezpieczeństwa danych, firma nie utraci do nich dostępu, ani nie straci wszystkich swoich danych.

    Chmura hybrydowa pozwala oddzielić zasoby chmury prywatnej i publicznej.

    Przetwarzanie w chmurze pomaga także zwiększyć niezawodności usług firmowych. Chmury publicznej można użyć do zarządzania mniej wrażliwymi usługami, natomiast wszystkie usługi krytyczne należałoby przenieść do chmury prywatnej.
     

    Oszczędności


    Prowadzenie firmy wymaga nakładu kosztów IT - stworzenia nowej infrastruktury, zakupu serwerów, a także zatrudnienia dodatkowych pracowników do obsługi sprzętu IT.

    Przetwarzanie w chmurze pozwala na oszczędności w inwestycjach w nowy sprzęt, oprogramowanie oraz zatrudnienie dodatkowych specjalistów. Firma może bezpośrednio kupić usługi w chmurze od dedykowanego usługodawcy.
     

    Optymalizacja kosztów 


    Jednym z największych problemów w przypadku rozwiązań chmurowych jest zarządzanie kosztami. Jednak chmura hybrydowa oferuje rozwiązania, które są korzystne dla wszystkich. Technologia hybrydowa pozwala zdecydować, czy wybrać model OPEX czy CAPEX, co pozwala reagować na potrzeby firmy w elastyczny sposób.
     

    Skalowalność i elastyczność 


    W przypadku mniej wrażliwych danych chmury publiczne dają firmom dostęp do ogromnych możliwości przechowywania takich danych. W miarę wzrostu lub zmniejszenia potrzeb, tymczasowych lub długoterminowych, można łatwo dostosować rozmiar chmury publicznej, bez ponoszenia znacznych kosztów związanych z zakupem dodatkowych serwerów lub inwestowania w zdalne serwery prywatne.

    Usługi w chmurze hybrydowej mogą zostać użyte także do szybkiego zwiększenia lub zmniejszenia mocy przetwarzania, pozwalając dostosować zasoby do potrzeb, a to zapewni firmie sporą przewagę konkurencyjną.
    Ponad 65% firm wykorzystuje usługi w chmurze właśnie ze względu na ich elastyczność.
     

    Stabilność i dostępność 

    Chmury publiczne są łatwiej dostępne dla pracowników zdalnych niż chmury prywatne. Firma może więc wykorzystać je do przechowywania aplikacji, a kluczowe i poufne dane - przechowywać w chmurze prywatnej.

    W każdej firmie zdarzają się awarie i przestoje. Jednak jednoczesne przechowywanie i udostępnianie zasobów w sieci firmowej i na zewnątrz, pozwala chronić się przed awarią, niezależnie od tego, czy zdarzy się ona w chmurze publicznej czy w firmowej sieci.
     

    Przekierowanie firmowych serwerów i pracowników IT do ważniejszych zadań 


    Firmy mogą hostować niektóre swoje usługi w chmurze publicznej i dzięki temu nie martwią się o zarządzanie nimi. Zajmie się tym dostawca usług w chmurze. Pozwoli to działowi IT skoncentrować się na bardziej aplikacjach krytycznych, z punktu widzenia działania firmy.







     
  • Rozwiązanie Netia Cloud Tunnel

    Netia Cloud Tunnel to bezpieczny i szybki dostęp do chmur Amazon Web Services, Microsoft Azure, Google Cloud i innych dostawców chmurowych, zapewniający:
     
    • najniższe, przewidywalne i stabilne opóźnienia w aplikacjach działających w czasie rzeczywistym,
    • bezpieczeństwo przesyłanych danych,
    • stabilną szybkość transmisji,
    • gwarantowaną przepustowość łącza,
    • integrację chmury z serwerami firmy,
    • wykonywanie działań w obrębie sieci LAN.
  • Koszty chmury hybrydowej

    W celu przedstawienia oferty, zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści zaproponują najlepsze rozwiązanie chmurowe i odpowiedzą na wszelkie pytania.
Porozmawiaj z nami!
lub zadzwoń
+22 35 81 550

Polecane treści

Netia Data Tunnel należy do usług

Kompleksowych rozwiązań dla najbardziej wymagających klientów sektora B2B

Poznaj NetiaNext

Wybierz swój język ×