Niestety twoja wersja przeglądarki jest bardzo stara i nie potrafi poprawnie wyświetlić naszej strony.

Chcesz się szybko skontaktować? 999000998
10 października 2018

Od bezpieczeństwa fizycznego do bezpieczeństwa w sieci

AUTOR:

We wrześniu i październiku 2018 r. Netia towarzyszyła programowi lokalnych spotkań kierowanych do CIO i CSO, organizowanemu przez CIONET wraz z Digital Excellence. To inicjatywa, która łączy ludzi i ich organizacje wokół zmian związanych z transformacją biznesu. Dzięki tym spotkaniom i wymianie doświadczeń w gronie liderów biznesu, obserwowaliśmy, w jakim kierunku zmierzają polskie organizacje, zwłaszcza z takich miastach, jak: Kraków, Poznań, Gdańsk i Wrocław.

Wystąpienia eksperckie oraz moderowane dyskusje przy stolikach toczyły się wokół 3 wymiarów: Cyberbezpieczeństwo vs. Człowiek, Cyberbezpieczeństwo vs. Regulacje, Cyberbezpieczeństwo vs. Technologie. Netia jako parter merytoryczny spotkań skoncentrowała się na zagadnieniach bezpieczeństwa – od fizycznego zabezpieczenia danych po bezpieczeństwo w sieci. Tomasz Orłowski, Kierownik Zespołu Produktów ICT, Netia SA przedstawił trzy skrajne postawy zaobserwowane u decydentów z obszaru IT. Mówił też o konieczności odnalezienia balansu - zrównoważonego podejścia do tematów bezpieczeństwa w firmach.

zero-trust.jpg

Stolikom eksperckim towarzyszyły ciekawe dyskusje oraz wymiana dobrych praktyk między uczestnikami. Dzięki tym rozmowom można było poznać perspektywę osób odpowiadających za strategię cyberbezpieczeństwa w firmach, a także wyzwania stojące przed różnymi branżami, w tym także instytucjami publicznymi. Co jest pocieszające, to firmy są coraz bardziej świadome i chętniej definiują potrzeby w obszarze bezpieczeństwa.

To były niezwykle inspirujące spotkania, podczas których zderzały się wiedza teoretyczna z praktycznymi doświadczeniami klientów. Cykl konferencji stał się platformą do prezentacji naszych rozwiązań bezpieczeństwa, w tym także bezpieczeństwa fizycznego (usługi data center). Mniej formalna, swobodna formuła spotkań pomaga otwierać się na trudne rozmowy i stanowi dobre miejsce do dzielenia się doświadczeniami w materii, która dotyczy dzisiaj właściwie wszystkich, ale w przypadku wielu firm nadal pozostaje tematem tabu – powiedział Tomasz Orłowski, Kierownik Zespołu Produktów ICT, Netia SA.

Do pobrania:

Choose your language
×

Umów kontakt

Uzyskaj fachową poradę naszych doradców, którzy dopasują ofertę do potrzeb Twojej firmy

×
Zgody dla formularzy
Zgody marketingowe
Zwiń
* zgoda obowiązkowa
W każdej chwili przysługuje Ci prawo do wycofania każdej z powyższych zgód, ale cofnięcie zgody nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie Twojej zgody przed jej wycofaniem.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Netia S.A. z siedzibą przy ul. Poleczki 13, 02-822 Warszawa, która współadministruje Twoimi danymi z innymi spółkami Grupy Netia S.A.: Internetia sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Poleczki 13, 02-822 Warszawa, TK Telekom spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Kijowskiej 10/12A, 03-743 Warszawa, zwanymi dalej „Współadministratorami”.

Pełna informacja o Administratorze Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach znajduje się tutaj: Polityka Prywatności

Czego możesz oczekiwać od rozmowy z konsultantem?

1
Ustalimy dostępność naszych usług w Twojej lokalizacji
2
Poznamy dokładnie potrzeby Twojej firmy
3
Zaproponujemy rozwiązania i rekomendacje specjalnie dla Ciebie