Niestety twoja wersja przeglądarki jest bardzo stara i nie potrafi poprawnie wyświetlić naszej strony.

Chcesz się szybko skontaktować? 999000998

MExpress– bezpieczna przeprowadzka do Kolokacji

Te same dane a przestrzeń dyskowa mniejsza o 60%

Wstęp

Małpka S.A., do której należy sieć kilkuset sklepów samoobsługowych w Polsce, podjęła decyzję o przeniesieniu swojej siedziby firmy z Poznania do Warszawy, korzystając z usług Netii. Dowiedz się, jak to zrobiła efektywnie, utrzymując ciągłość działania systemów informatycznych i niezakłóconą działalność operacyjną wszystkich swoich sklepów, pracujących przez 24h/ dobę.

O Kliencie

MExpress to sieć ok. 350 sklepów samoobsługowych w Polsce. Można tu szybko i wygodnie zakupić wybrany spośród 2500 produktów spożywczo-monopolowych, ale też prasę, chemię, czy kosmetyki. Oprócz standardowego asortymentu, w sklepach znajdują się specjalne strefy Cafe Po Drodze, z bezpłatnym dostępem do Internetu, gdzie w przytulnej atmosferze można wypić kawę, czy w atrakcyjnej cenie zjeść dobry posiłek.

MExpress o współpracy

Cały proces relokacji naszych zasobów informatycznych do Data Center Netii był bardzo dobrze zaplanowany i przeprowadzony zgodnie z naszymi oczekiwaniami. 
Pomysł na stworzenie zastępczego środowiska, aby zapewnić ciągłość operacyjną naszej sieci sklepów podczas przeniesienia infrastruktury do nowego miejsca był doskonałym rozwiązaniem.  Dzięki temu zyskaliśmy spokój i przekonanie, że wszystko pójdzie jak należy. Relokacja przebiegła bardzo sprawnie, a my bez przeszkód możemy kontynuować naszą działalność handlową. Dziś korzystamy także z usług Netii w zakresie transmisji danych i dostępu do Internetu.

Paweł Rawski Administrator Systemu ERP Małpka S.A.

Korzyści

Efektywność kosztowa

Wymierne oszczędności – brak kosztów budowy oraz utrzymania złożonej infrastruktury i serwisu urządzeń, a także ubezpieczenia relokowanego sprzętu. Optymalizacja środowiska IT, w tym deduplikacja danych - zmniejszenie zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową o 60%!

Bezpieczeństwo

Zapewnienie ciągłości działania systemów informatycznych Klienta poprzez stworzenie bezpiecznego środowiska zastępczego w trakcie relokacji zasobów. Zagwarantowanie monitoringu kluczowych systemów Klienta i całodobowego wsparcia dzięki usłudze kolokacji.

Komfort

Pełna asysta techniczna w czasie całego procesu inwentaryzacji, planowania i relokacji infrastruktury IT.

Skalowalność

Możliwość elastycznego rozwoju środowiska IT wraz ze wzrostem biznesu i potrzeb.

Zainteresowała Cię ta historia?
Pobierz paczkę wszystkich materiałów z nią związanych

Materiały case study
Choose your language
×

Umów kontakt

Uzyskaj fachową poradę naszych doradców, którzy dopasują ofertę do potrzeb Twojej firmy

×
Zgody dla formularzy
Zgody marketingowe
Zwiń
* zgoda obowiązkowa
W każdej chwili przysługuje Ci prawo do wycofania każdej z powyższych zgód, ale cofnięcie zgody nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie Twojej zgody przed jej wycofaniem.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Netia S.A. z siedzibą przy ul. Poleczki 13, 02-822 Warszawa, która współadministruje Twoimi danymi z innymi spółkami Grupy Netia S.A.: Internetia sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Poleczki 13, 02-822 Warszawa, TK Telekom spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Kijowskiej 10/12A, 03-743 Warszawa, zwanymi dalej „Współadministratorami”.

Pełna informacja o Administratorze Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach znajduje się tutaj: Polityka Prywatności

Czego możesz oczekiwać od rozmowy z konsultantem?

1
Ustalimy dostępność naszych usług w Twojej lokalizacji
2
Poznamy dokładnie potrzeby Twojej firmy
3
Zaproponujemy rozwiązania i rekomendacje specjalnie dla Ciebie