Niestety twoja wersja przeglądarki jest bardzo stara i nie potrafi poprawnie wyświetlić naszej strony.

Chcesz się szybko skontaktować? 999000998
30 maja 2017

Komunikacja zintegrowana w chmurze Netii obsypana nagrodami

AUTOR:
„Nowa Netia”, czyli kompleksowe rozwiązanie komunikacji zintegrowanej w chmurze, zostało wyróżnione dwoma prestiżowymi nagrodami – „Best in Cloud 2017” magazynu Computerworld oraz „Turbiny Polskiej Gospodarki 2017” Gazety Finansowej. 

Magazyn Computerworld, który śledzi, analizuje i opisuje najważniejsze światowe kierunki rozwoju IT i ich wpływ na biznes, ogłosił konkurs Best in Cloud, by wskazać najciekawsze rozwiązania i usługi oferowane w modelu chmurowym na polskim rynku. Nagrody przyznano w wyniku głosowania menadżerów IT z listy CIO 100 Computerworld. Netia zwyciężyła w kategorii „Najlepszy produkt Zintegrowanej komunikacji (Unified Comms)” za wdrożenie usługi komunikacji zintegrowanej „Nowa Netia” m.in. w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie oraz w spółce PGA Polska Sp. z .o.o.

Druga nagroda dla „Nowej Netii” to wyróżnienie redakcji „Gazety Finansowej”, która po raz kolejny przyznała prestiżowe tytuły „Turbin Polskiej Gospodarki 2017” najlepszym produktom i usługom dla firm z sektora MSP. Więcej informacji na temat rankingu oraz firm w dodatku do bieżącego wydania tygodnia „Gazeta Finansowa” pt. „Turbiny Polskiej Gospodarki 2017”.

W ramach Nowej Netii dostarczamy wszystkie niezbędne do komunikacji narzędzia, łącząc tradycyjną telefonię z najnowszymi rozwiązaniami opartymi o smartfony, tablety i komputery. Bardzo się cieszę, że zalety tego rozwiązania zostały docenione zarówno przez wybitnych ekspertów IT, jak i medium biznesowe – powiedział Paweł Rychcik, Starszy Kierownik Produktu w Netii.

Wyróżniona usługa jest adresowana zarówno do pojedynczych biur, jak i wielu rozproszonych oddziałów bez ograniczeń lokalizacyjnych oraz geograficznych. Usługa umożliwia m.in. wykorzystanie dowolnego numeru stacjonarnego do wykonywania i odbioru połączeń przy pomocy wybranego przez siebie urządzenia: smartfonu, tabletu lub komputera, w dogodnym dla siebie miejscu. „Nowa Netia” integruje rozwiązania tradycyjne oraz nowoczesne usługi telekomunikacyjne z wykorzystaniem komunikatora biznesowego Unified Communications. Jej największymi korzyściami są wygoda, jedna cena, mobilność oraz bezpieczeństwo.

O Netii

Netia dostarcza kompleksowe, przyjazne w użytkowaniu rozwiązania on-line oraz multimedialną rozrywkę. Usługi skierowane są do użytkowników prywatnych, firm oraz instytucji.

Grupa Netia to jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych na polskim rynku. Zatrudnia niemal 2 tys. osób w 70 lokalizacjach w całej Polsce. W skład Grupy Kapitałowej wchodzą m.in.: Netia S.A., Internetia Sp. z o.o., Telefonia Dialog Sp. z o.o., Petrotel Sp. z o.o., TK Telekom Sp. z o.o.

Netia (jako R.P. Telekom) została założona na początku lat 90. ubiegłego wieku przez grupę polskich przedsiębiorców - pasjonatów, wspieranych przez amerykańskich inwestorów z sektora telekomunikacyjnego. Początkowo świadczyła usługi połączeń głosowych, poszerzając ofertę m.in. o usługi transmisji danych, szerokopasmowego dostępu do Internetu,  czy płatnej telewizji cyfrowej.

Od 2000 roku akcje Spółki notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Większość akcji jest w posiadaniu polskich inwestorów (Cyfrowy Polsat S.A., FIP 11 FIZ, Nationale-Nederlanden OFE, Aviva OFE, PZU OFE "Złota Jesień").

Światłowodowa sieć szkieletowa, którą dysponuje Grupa Netia ma blisko 20 tys. km długości i łączy sieci metropolitalne Grupy w ponad 50 miastach oraz zapewnia kilkanaście niezależnych połączeń międzynarodowych. Liczba obiektów telekomunikacyjnych (są to m.in. budynki, szafy, kontenery, maszty), należących do Grupy Netia przekracza 30 tys., a liczba węzłów sieciowych (PoP) to ponad 81 tys. sztuk.

Szacuje się, że Netia dociera ze swoją siecią do ponad 70 proc. biurowców klasy A i B w Polsce. W zasięgu własnych sieci dostępowych spółek Grupy Netia znajduje się ponad 2,5 mln lokali.

Już co trzecie łącze własne spółek Grupy Netia pozwala na przesyłanie danych z prędkością powyżej 100 Mb/s. W ramach projektu Sieć XXI wieku, w 2020 roku sieć Netii na być w całości zmodernizowana do standardu światłowodowego.

Przeczytaj także

16 lutego 2018

Netia wchodzi na rynek europejski

Netia kontynuuje rozwój swojej sieci poza granice Polski. Do istniejącego od wielu lat punktu dostępowego w Niemczech i uruchomionego w ubiegłym roku węzła w stolicy Czech, podobny ruszył we Lwowie.

Czytaj
15 grudnia 2017

Netia Ethernet w nowym, prostszym wydaniu

Netia udoskonaliła i uprościła gamę usług typu Carrier Ethernet. W efekcie od grudnia usługa Netia Ethernet jest dostępna w dwóch spełniających oczekiwania Klientów wersjach: Basic i Advanced. O jakości i niezawodności tej usługi świadczy fakt, iż posiada najważniejszy branżowy certyfikat MEF 2.0.

Czytaj
Więcej
Choose your language
×

Umów kontakt

Uzyskaj fachową poradę naszych doradców, którzy dopasują ofertę do potrzeb Twojej firmy

×
Zgody dla formularzy
pokaż zgodę
* zgoda obowiązkowa
Treść dodatkowej informacji:
Administratorem Państwa danych osobowych jest Netia SA z siedzibą w Warszawie (02-822 Warszawa), przy ulicy ul. Poleczki 13. Dane będą przetwarzane w celu archiwizacji, a także dla potrzeb działań, w tym sprzedaży usług podmiotów z Grupy Netia. Netia SA zapewnia realizację uprawnień wynikających z Ustawy, tzn. Państwu dostępu do informacji dotyczącej własnych danych osobowych i ich poprawiania. Mają też Państwo prawo wniesienia w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt. 4 i 5 Ustawy sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych, w tym żądania zaprzestania przetwarzania Państwa danych osobowych.
Zgody udzielane przy składaniu formularza mogą być wycofane w każdej chwili. Żądania dotyczące przetwarzania danych osobowych prosimy wysyłać na adres info@netia.pl.

Czego możesz oczekiwać od rozmowy z konsultantem?

1
Ustalimy dostępność naszych usług w Twojej lokalizacji
2
Poznamy dokładnie potrzeby Twojej firmy
3
Zaproponujemy rozwiązania i rekomendacje specjalnie dla Ciebie