Niestety twoja wersja przeglądarki jest bardzo stara i nie potrafi poprawnie wyświetlić naszej strony.

Chcesz się szybko skontaktować? 999000998

Opole Wifi
– Miejski Internet na zlecenie Urzędu Miasta Opola

Ponad 9 tys. Użytkowników w ciągu roku

Wstęp

Miejski Internet to projekt zrealizowany przez Netię na potrzeby Miasta Opole, którego celem było zapewnienie bezpłatnego i wygodnego dostępu do Internetu dla mieszkańców Opola, przebywających na Rynku oraz gości odwiedzających Ratusz, w tym także pracowników Urzędu Miasta.  W ramach rozwiązania Netia dostarczyła 11 Hot spotów oraz bezpłatny telefon IP w angielskiej budce na Rynku, skąd można wykonywać połączenia krajowe do sieci stacjonarnych.

O Kliencie

Opole jest 120-tys. miastem wojewódzkim, położonym na południu Polski. Władzom UM Opola zależy, aby było postrzegane jako piękne, przyjazne i dobre miejsce do życia, ośrodek wiedzy, przedsiębiorczości i kreatywności, oferujące dogodne warunki dla inwestycji.  Bezpłatny Internet w miejscach reprezentacyjnych, jakimi są Rynek oraz Urząd Miasta, jest konsekwencją powyższych założeń.

UM o współpracy

Rynek to wyjątkowo piękne miejsce z historią, które przyciąga swoim urokiem zarówno mieszkańców Opola, jak i turystów.  Zależy nam, aby ich było coraz więcej.  Dlatego uznaliśmy, że bezpłatny Internet na terenie Rynku będzie jednym z elementów budowania przyjaznej atmosfery oraz skłoni młodych, aby spędzali tam więcej czasu.  Statystyki pokazują, że to się udało. W okresie wakacyjnym z bezpłatnego Internetu skorzystało ponad 4 tys. osób, a około stu osób połączyło się z sieciąWifi tylko podczas ostatniego sylwestra.  Średni czas połączenia w skali roku to 36 minut, a liczba pobranych danych w tym okresie sięgnęła 3 Terabitów.

Jarosław Starszak Naczelnik Wydziału Informatyki Urząd Miasta Opole

Korzyści

Komfort

Podstawową korzyścią, wynikającą z realizacji projektu, jest bezpłatny, bezprzewodowy dostęp do Internetu na terenie Rynku oraz wybranych sal Ratusza, a także sali głównej obiektu przy ul. Koraszewskiego w Opolu.

Bezpieczeństwo

System gromadzi dane użytkowników, dzięki czemu możliwe jest zidentyfikowanie urządzenia osoby, która korzystając z Internetu dopuściła się nadużyć lub czynów niezgodnych z prawem.

Skalowalność

W zależności od potrzeb Klienta i użytkowników usługa jest skalowalna i wykorzystuje punkty dostępowe WiFi zainstalowane we wskazanych miejscach.

Zainteresowała Cię ta historia?
Pobierz paczkę wszystkich materiałów z nią związanych

Materiały case study
Choose your language
×

Umów kontakt

Uzyskaj fachową poradę naszych doradców, którzy dopasują ofertę do potrzeb Twojej firmy

×
Zgody dla formularzy
Zgody marketingowe
Zwiń
* zgoda obowiązkowa
W każdej chwili przysługuje Ci prawo do wycofania każdej z powyższych zgód, ale cofnięcie zgody nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie Twojej zgody przed jej wycofaniem.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Netia S.A. z siedzibą przy ul. Poleczki 13, 02-822 Warszawa, która współadministruje Twoimi danymi z innymi spółkami Grupy Netia S.A.: Internetia sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Poleczki 13, 02-822 Warszawa, TK Telekom spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Kijowskiej 10/12A, 03-743 Warszawa, zwanymi dalej „Współadministratorami”.

Pełna informacja o Administratorze Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach znajduje się tutaj: Polityka Prywatności

Czego możesz oczekiwać od rozmowy z konsultantem?

1
Ustalimy dostępność naszych usług w Twojej lokalizacji
2
Poznamy dokładnie potrzeby Twojej firmy
3
Zaproponujemy rozwiązania i rekomendacje specjalnie dla Ciebie