Niestety twoja wersja przeglądarki jest bardzo stara i nie potrafi poprawnie wyświetlić naszej strony.

Chcesz się szybko skontaktować? 999000998
26 kwietnia 2018

Szkolenia maszynistów w wirtualnej rzeczywistości

AUTOR: Netia

Koleje Dolnośląskie mogą szkolić maszynistów na własnym symulatorze kolejowym, który jest najbardziej zaawansowanym technologicznie tego typu rozwiązaniem w Polsce. Dostarczyło go konsorcjum firm: TK Telekom z Grupy Netia i Sim Factor. Wdrożenie obejmowało zarówno projekt, budowę, jak i montaż urządzania w Legnicy.

„Od 1 stycznia 2019 roku - w myśl Rozporządzenia Ministra Transportu - każdy maszynista kolejowy będzie musiał odbyć w roku minimum trzy godziny szkoleń na symulatorze. Dlatego też uznaliśmy, że najlepszym wyborem będzie inwestycja we własny, wysokiej jakości symulator kolejowy, który z powodzeniem zaspokoi potrzeby szkoleniowe naszego personelu, jak i będziemy mogli wynajmować go innym przewoźnikom kolejowym” – powiedział Piotr Rachwalski, Prezes Zarządu Kolei Dolnośląskich S.A.
 
Koleje Dolnośląskie S.A. to samorządowy przewoźnik kolejowy, oferujący przewóz pasażerów w obrębie Dolnego Śląska. Spółka działa na rynku od 28 grudnia 2007 roku na zlecenie samorządu wojewódzkiego, który jest jedynym jej właścicielem. Koleje Dolnośląskie posiadają Europejski i Krajowy Certyfikat Bezpieczeństwa.
 
Rozwiązanie zakupione przez Koleje Dolnośląskie to pełnozakresowy symulator EZT Impuls produkcji Newag SA, osadzony na platformie ruchowej o 6 stopniach swobody. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które oddaje rzeczywiste wrażenia prowadzenia pojazdu. Posiada w pełni zabudowaną kabinę immersyjną, wykończoną jak w prawdziwym pociągu, oryginalny pulpit maszynisty wraz z fotelami oraz ergonomiczne stanowisko instruktora. Potrafi symulować dużą ilość zdarzeń nadzwyczajnych i awarii.
 
Zakres wdrożenia obejmował projekt oraz wykonanie symulatora pod kątem mechatroniki wraz zaprojektowaniem i dostarczeniem niezbędnego oprogramowania. Całość prac zajęła niecałe sześć miesięcy. Ważnym etapem realizacji była wirtualizacja 980 km tras kolejowych na Dolnym Śląsku, poprzedzona nagrywaniem ich z kabiny maszynisty. Proces rejestrowania dźwięków pojazdu odbywał się między innymi na Torze Doświadczalnym w Żmigrodzie. Wstępny montaż symulatora miał miejsce w hali wykonawcy w Warszawie, a następnie symulator został przetransportowany w częściach do Legnicy, gdzie w kwietniu 2018 roku następował jego finalny montaż, uruchomienie i kalibracja urządzenia.
 
Symulator kolejowy, oferowany przez konsorcjum TK Telekom i Sim Factor, jest unikalnym na rynku rozwiązaniem, bazującym na najbardziej zaawansowanej technologii oraz nowoczesnej konstrukcji. Doskonała jakość obrazu i odwzorowania rzeczywistości sprawiają, że szkolenia na nim do złudzenia przypominają jazdę prawdziwym pociągiem. Dlatego też są bardzo dobrym narzędziem doskonalenia umiejętności maszynistów.
 
 

Choose your language
×

Umów kontakt

Uzyskaj fachową poradę naszych doradców, którzy dopasują ofertę do potrzeb Twojej firmy

×
Zgody dla formularzy
Zgody marketingowe
Zwiń
* zgoda obowiązkowa
W każdej chwili przysługuje Ci prawo do wycofania każdej z powyższych zgód, ale cofnięcie zgody nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie Twojej zgody przed jej wycofaniem.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Netia S.A. z siedzibą przy ul. Poleczki 13, 02-822 Warszawa, która współadministruje Twoimi danymi z innymi spółkami Grupy Netia S.A.: Internetia sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Poleczki 13, 02-822 Warszawa, TK Telekom spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Kijowskiej 10/12A, 03-743 Warszawa, zwanymi dalej „Współadministratorami”.

Pełna informacja o Administratorze Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach znajduje się tutaj: Polityka Prywatności

Czego możesz oczekiwać od rozmowy z konsultantem?

1
Ustalimy dostępność naszych usług w Twojej lokalizacji
2
Poznamy dokładnie potrzeby Twojej firmy
3
Zaproponujemy rozwiązania i rekomendacje specjalnie dla Ciebie