Niestety twoja wersja przeglądarki jest bardzo stara i nie potrafi poprawnie wyświetlić naszej strony.

Chcesz się szybko skontaktować? 999000998
15 października 2019

Urządzenia mobilne pod kontrolą

AUTOR:

Netia poszerzyła ofertę zaawansowanych rozwiązań ICT dla biznesu z linii NetiaNext o kompleksowe rozwiązania do zarządzania oraz zabezpieczania urządzeń mobilnych, wykorzystywanych do celów służbowych. Pod nazwą Netia Endpoint Management operator oferuje zorientowane na funkcjonalność, bardzo proste w konfiguracji i obsłudze rozwiązania na bazie produktów wiodących dostawców - MobileIron i Famoc.

- Cyfrowa transformacja przedsiębiorstw i wchodzenie na rynek kolejnych pokoleń tzw. cyfrowych nomadów, stawia zarządzających bezpieczeństwem ICT w obliczu zupełnie nowych wyzwań. Coraz silniejsze oczekiwanie np. pracy w elastycznych godzinach, czy „bez granic”, wymusza szukanie rozwiązań łączących komfort pracy z restrykcyjnymi politykami firmowych zabezpieczeń. Netia Endpoint Management jest remedium na te dylematy - zapewnia Maciej Maciejewski, Starszy Kierownik Produktu w Netii.

Netia Endpoint Management, to chmurowe rozwiązanie UEM (z ang. Unified Endpoint Management). Po skonfigurowaniu polityk bezpieczeństwa na urządzeniu mobilnym, bez dodatkowych wysiłków ze strony użytkownika, Netia Endpoint Management zabezpiecza aplikacje i dane na urządzeniu, a także pozwala m.in. na oddzielenie danych firmowych od prywatnych (w modelu BYOD - Bring Your Own Device lub COPE - Corporate Owned Personally Enabled).

Usługa Netia Endpoint Management dostępna jest w dwóch wariantach: Business (oparta o chmurę publiczną Netii i platformę Famoc) oraz Enterprise (dedykowane klientowi środowisko, bazujące na rozwiązaniu firmy MobileIron).

Niezależnie od wersji Netia Endpoint Management zapewnia sprawną rejestrację urządzeń mobilnych, konfigurację ich ustawień, zarządzanie dostępem do danych, a także zdalną aktualizację i dystrybucję aplikacji biznesowych. Szczególną uwagę Netia poświęciła wsparciu swoich klientów oferując zarówno pakiety konfiguracyjne, jak i usługę zarządzaną.  

Dostępne pakiety konfiguracji polityk bezpieczeństwa to:

  • Konfiguracja poczty elektronicznej. Pakiet e-mail, to nie tylko bezpieczna poczta, ale także zdalny dostęp do firmowego kalendarza, kontaktów i zadań, opcjonalne uwierzytelnianie przy pomocy certyfikatów i szyfrowanie.
  • Konfiguracja aplikacji i stworzenie własnego, firmowego sklepu z zatwierdzonymi aplikacjami (czarna i biała lista aplikacji).
  • Konfiguracja BYOD - służbowe dane i aplikacje znajdują się w oddzielnej, szyfrowanej części urządzenia. Firma w ten sposób może kontrolować dane i aplikacje tylko w obrębie kontenera.
  • Wszystko, co związane z bezpieczeństwem urządzeń i danych: zgodność z politykami firmowymi, kontrola i wdrożenie wewnętrznych polityk bezpieczeństwa, zdalne czyszczenie pamięci i blokowanie telefonu itp.
  • Konfiguracja ALLinONE

Premiera usługi w wersji Netia Endpoint Management Enterprise, wraz z prezentacją jej działania, odbyła się podczas konferencji, „Business mobility under control” - organizowanej wspólnie przez Google, MobileIron i NetiaNext - w dniu 15 października 2019 r. w Warsaw Financial Center, w siedzibie Google Polska. Strona poświęcona wydarzeniu: https://biznes.netia.pl/pl/lp/konferencja-business-mobility

Choose your language
×

Umów kontakt

Uzyskaj fachową poradę naszych doradców, którzy dopasują ofertę do potrzeb Twojej firmy

×
Zgody dla formularzy
Zgody marketingowe
Zwiń
* zgoda obowiązkowa
W każdej chwili przysługuje Ci prawo do wycofania każdej z powyższych zgód, ale cofnięcie zgody nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie Twojej zgody przed jej wycofaniem.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Netia S.A. z siedzibą przy ul. Poleczki 13, 02-822 Warszawa, która współadministruje Twoimi danymi z innymi spółkami Grupy Netia S.A.: Internetia sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Poleczki 13, 02-822 Warszawa, TK Telekom spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Kijowskiej 10/12A, 03-743 Warszawa, zwanymi dalej „Współadministratorami”.

Pełna informacja o Administratorze Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach znajduje się tutaj: Polityka Prywatności

Czego możesz oczekiwać od rozmowy z konsultantem?

1
Ustalimy dostępność naszych usług w Twojej lokalizacji
2
Poznamy dokładnie potrzeby Twojej firmy
3
Zaproponujemy rozwiązania i rekomendacje specjalnie dla Ciebie