Niestety twoja wersja przeglądarki jest bardzo stara i nie potrafi poprawnie wyświetlić naszej strony.

Chcesz się szybko skontaktować? 999000998

980 km wirtualnych tras

Koleje Dolnośląskie mogą szkolić maszynistów na własnym symulatorze kolejowym, który jest obecnie najbardziej zaawansowanym technologicznie tego typu rozwiązaniem w Polsce. Dostarczyło go konsorcjum firm: TK Telekom z Grupy Netia i Sim Factor. Wdrożenie obejmowało zarówno projekt, budowę, jak i montaż urządzania w Legnicy.

Wstęp

Symulator kolejowy, oferowany przez konsorcjum TK Telekom i Sim Factor, jest unikalnym na rynku rozwiązaniem, bazującym na najbardziej zaawansowanej technologii oraz nowoczesnej konstrukcji. Doskonała jakość obrazu i odwzorowania rzeczywistości sprawiają, że szkolenia na nim do złudzenia przypominają jazdę prawdziwym pociągiem. Dlatego też są bardzo dobrym narzędziem doskonalenia umiejętności maszynistów.

O Kliencie

Koleje Dolnośląskie S.A. to samorządowy przewoźnik kolejowy, oferujący przewóz pasażerów w obrębie Dolnego Śląska. Spółka działa na rynku od 28 grudnia 2007 roku na zlecenie samorządu wojewódzkiego, który jest jedynym jej właścicielem. Koleje Dolnośląskie posiadają Europejski i Krajowy Certyfikat Bezpieczeństwa.

Koleje Dolnośląskie o Rozporządzeniu

Od 1 stycznia 2019 roku - w myśl Rozporządzenia Ministra Transportu - każdy maszynista kolejowy będzie musiał odbyć w roku minimum trzy godziny szkoleń na symulatorze. Dlatego też uznaliśmy, że najlepszym wyborem będzie inwestycja we własny, wysokiej jakości symulator kolejowy, który z powodzeniem zaspokoi potrzeby szkoleniowe naszego personelu, jak i będziemy mogli wynajmować go innym przewoźnikom kolejowym.

Piotr Rachwalski Prezes Zarządu Kolei Dolnośląskich

Korzyści

EFEKTYWNOŚC KOSZTOWA

Inwestycja we własny sprzęt pozwala Kolejom Dolnośląskim uzyskać realną oszczędność na kosztach szkoleniowych, delegacjach, lepiej zarządzać procesem szkoleniowym maszynistów, a także czerpać zyski z ewentualnego wynajmu symulatora innym przewoźnikom.

BEZPIECZEŃSTWO PODRÓŻNYCH

Zakup nowoczesnego rozwiązania na potrzeby procesu szkoleniowego własnego personelu odzwierciedla politykę firmy, która dba o bezpieczeństwo zarówno swoich pracowników, jak i pasażerów, korzystających z tego środka transportu. To wpływa na zaufanie do firmy, ale również postrzeganie jej jako nowoczesnego i innowacyjnego przewoźnika.

SZEROKIE ZASTOSOWANIE

Zakupiony symulator nie wymaga skomplikowanej infrastruktury. Wykorzystuje nowoczesne, w 100% polskie oprogramowanie do symulacji, zawierające moduł do samodzielnego edytowania i tworzenia tras kolejowych, co pozwala w łatwy sposób dostosować go do potrzeb innych przewoźników.

KOMFORT

Pełnozakresowy symulator osadzony jest na platformie ruchowej o 6 stopniach swobody. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które oddaje rzeczywiste wrażenia prowadzenia pojazdu. Potrafi symulować dowolne zdarzenie na drodze oraz awarię, przez co praca na symulatorze jest identyczna z pracą z rzeczywistości, ale bezpieczniejsza dla osoby szkolonej.   

Choose your language
×

Umów kontakt

Uzyskaj fachową poradę naszych doradców, którzy dopasują ofertę do potrzeb Twojej firmy

×
Zgody dla formularzy
Zgody marketingowe
Zwiń
* zgoda obowiązkowa
W każdej chwili przysługuje Ci prawo do wycofania każdej z powyższych zgód, ale cofnięcie zgody nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie Twojej zgody przed jej wycofaniem.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Netia S.A. z siedzibą przy ul. Poleczki 13, 02-822 Warszawa, która współadministruje Twoimi danymi z innymi spółkami Grupy Netia S.A.: Internetia sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Poleczki 13, 02-822 Warszawa, TK Telekom spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Kijowskiej 10/12A, 03-743 Warszawa, zwanymi dalej „Współadministratorami”.

Pełna informacja o Administratorze Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach znajduje się tutaj: Polityka Prywatności

Czego możesz oczekiwać od rozmowy z konsultantem?

1
Ustalimy dostępność naszych usług w Twojej lokalizacji
2
Poznamy dokładnie potrzeby Twojej firmy
3
Zaproponujemy rozwiązania i rekomendacje specjalnie dla Ciebie