Niestety twoja wersja przeglądarki jest bardzo stara i nie potrafi poprawnie wyświetlić naszej strony.

Chcesz się szybko skontaktować? 999000998
17 października 2018

Nowoczesny ośrodek szkoleniowy - dla bezpieczeństwa na kolei

AUTOR: Netia

15 października 2018 r. w Legnicy, odbyło się oficjalne otwarcie Ośrodka Szkolenia Kadr Kolejowych Kolei Dolnośląskich, którego "sercem" jest najnowocześniejszy w Europie symulator kolejowy.

W inauguracji udział wzięli między innymi prezes UTK – Ignacy Góra i prezes zarządu Kolei Dolnośląskich – Piotr Rachwalski. Oficjalnemu otwaciu towarzyszyła konferencja oraz warsztaty dla maszynistów instruktorów przewoźników pasażerskich.

Utworzony przez Koleje Dolnośląskie Ośrodek Szkolenia Kadr Kolejowych zajmuje się kompleksowym przygotowaniem, realizacją i nadzorem merytorycznym nad szkoleniami maszynistów i kierowników pociągów. Jest jednostką wpisaną do rejestru Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego i posiada uprawnienia do kształcenia kandydatów na maszynistów. Ważnym elementem tego nowoczesnego ośrodka jest symulator pojazdu kolejowego, który powstał we współpracy Kolei Dolnośląskich z TK Telekom oraz Sim Factor.

Symulator odzwierciedla elektryczny zespół trakcyjny typu 45WE „Impuls” produkowany przez NEVAG S.A. Kabina jest identyczna z kokpitem jednostki EZT „Impuls” i została osadzona na ruchomej platformie o 6 stopniach swobody, przez co dokładnie przenosi wszystkie siły, które działają na maszynistę podczas jazdy. Na potrzeby symulacji opracowanych zostało ok. 1000 km rzeczywistych tras, po których na co dzień jeżdżą pociągi Kolei Dolnośląskich. Wirtualne tory, wskaźniki, semafory, budynki i dworce z peronami wyglądają bardzo wiarygodnie, dzięki ekranom o rozdzielczości 4K. Integralną częścią symulatora jest stanowisko instruktora, który może zastosować scenariusze ćwiczeń obejmujące bardzo szeroki wachlarz możliwych zdarzeń, na jakie natrafić może maszynista podczas przejazdu.

„Polska kolej przechodzi przyspieszoną transformację technologiczną. Dotyczy to przede wszystkim infrastruktury i taboru, ale również różnych komponentów technologicznych. Jednym z nich jest szkolenie maszynistów w oparciu o techniki symulacyjne. Bardzo się cieszę, że sercem tego nowoczesnego Ośrodka Szkolenia Kadr Kolejowych Kolei Dolnośląskich jest symulator, który wyprodukowaliśmy w konsorcjum z naszym partnerem technologicznym –  firmą Sim Factor. Słyszymy, że symulator zbiera bardzo pozytywne recenzje i wszystko wskazuje na to, że jest to produkt, na bazie którego będziemy mogli rozwijać całą rodzinę urządzeń do symulacji kolejowych" – powiedział Bogusław Kowalski, Wiceprezes Zarządu TK Telekom Sp. z o.o.

P1150105.JPG

Oficjalnej uroczystości towarzyszyły warsztaty dla instruktorów maszynistów oraz prezentacja symulatora z możliwością poprowadzenie składu od stacji Wrocław Główny do Legnicy. Ośrodek ma służyć szkoleniom nie tylko pracowników Kolei Dolnośląskich, ale także maszynistom z całego kraju.

Zdjęcia: Jacek Kowalczyk

Choose your language
×

Umów kontakt

Uzyskaj fachową poradę naszych doradców, którzy dopasują ofertę do potrzeb Twojej firmy

×
Zgody dla formularzy
Zgody marketingowe
Zwiń
* zgoda obowiązkowa
W każdej chwili przysługuje Ci prawo do wycofania każdej z powyższych zgód, ale cofnięcie zgody nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie Twojej zgody przed jej wycofaniem.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Netia S.A. z siedzibą przy ul. Poleczki 13, 02-822 Warszawa, która współadministruje Twoimi danymi z innymi spółkami Grupy Netia S.A.: Internetia sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Poleczki 13, 02-822 Warszawa, TK Telekom spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Kijowskiej 10/12A, 03-743 Warszawa, zwanymi dalej „Współadministratorami”.

Pełna informacja o Administratorze Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach znajduje się tutaj: Polityka Prywatności

Czego możesz oczekiwać od rozmowy z konsultantem?

1
Ustalimy dostępność naszych usług w Twojej lokalizacji
2
Poznamy dokładnie potrzeby Twojej firmy
3
Zaproponujemy rozwiązania i rekomendacje specjalnie dla Ciebie